532 mietowe orzezwienie

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego modelu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o nauczyć się czynić je temuż. Istnieje ostatnie nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest słodki, pyszny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem napoju stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na jakimkolwiek stoisku. Jedynym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna forma będzie przyjaznym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne efekty to ciągle nie wszystko. Trzeba mieć prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest mnóstwo takich materiałów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak spełni nasze życzenia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie ale do deserów owocowych, ale więcej na model do robienia mrożonej kawy.