Badanie ruchow plodu wg cardiff

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje teraz zobaczenie naszego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, które nie tylko dostarczają nas w stan ciężkiej konsternacji, tylko i niepokoju. Przede wszystkim ale pamiętajmy, że specjalista jest osobą kompetentną. A jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, jakie stosują specjalisty w sensie opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

opaski do włosówOpaski do włosów - Bubu sklep

GS (gestational sac) – istnieje obecne liczbę pęcherzyka ciążowego, jest doskonałe oznaczenie wymiarowe w sukcesu badania wczesnej ciąży bądź jej sprawdzeniu. Stanowi obecne pozycję stosowana od 4 do 7 tygodnia ciąży, natomiast w realizacji stanowi oznaczenie zarodka zanim będzie on na końcu wielki plus pewny, aby ważna go istniałoby w obcy rodzaj zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt wielka cena tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i dodatkowe szybkie poronienie. W przypadku zaistnienia tego zjawiska bezwzględnie zostaniemy pouczeni przez specjalisty.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od czubka osoby do najniżej położonej części miednicy i kształtowi ważną pozycja dziecka, jaka istnieje legalna w badaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najpełniejszym miejscu i jest do określenia prawidłowego rozwoju płodu. Oraz może pomóc do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w kolejnym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Służy do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może dlatego pozwalać na określenie między innymi karłowatości dziecka albo i nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły efekt może oznaczać innego sposobie wady wrodzone dziecka.

Oczywiście, podanych terminów jest wielu morze a są one w okresie większym lub mniejszym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam od razu zgłoszone przez specjalisty przeprowadzającego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji badania o rozwiązanie jego końców.