Bezplodnosc naprotechnologia

Niepłodność u ludzi dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest wynikiem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na to są m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w skutku przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

Leczenie
Pierwszym etapem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w rezultaty oraz warzywa i doprowadzanie do organizmu witaminy I i C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w pewnych przypadkach operacyjnie.

Przyczyny
Bezpłodność że zawierać także podłoże genetyczne. Warto skorzystać toż pod uwagę często w wypadku, gdy u kobiety trafiło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest toż kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie stanowić też przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców że żyć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.
Warto dodać więcej o Systemie Kallmana. Stanowi wtedy schorzenie genetyczne, które ukazuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem są znacznie małe jądra, prącie i zły poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.