Biuro tlumaczen czy warto rozwijac taka dzialalnosc

Znajomość języków obcych to jedna z najważniejszych kwestii dla młodych ludzi. Dziś to właśnie umiejętność posługiwania się językami obcymi może stać się gwarancją znalezienia dobrej pracy. Wynika to z kilku faktów. Przede wszystkim nasila się globalizacja, a współpraca międzynarodowa dotyczy wielu dziedzin ludzkiego życia. Handel, edukacja, polityka, wielkie inwestycje-wszędzie potrzebna staje się dobra znajomość języka obcego.

Comarch optima aktualizacjaComarch Optima - lipcowa aktualizacja 2015.5.1 | Systemy ERP | POLKAS

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób jest w stanie sporo zainwestować w naukę języka. Dobrym pomysłem na dochodowy biznes jest dziś zakładanie szkół językowych, jeszcze lepszym pomysłem może się okazać założenie biura, które skupi się na profesjonalnym tłumaczeniu dokumentów z języków obcych na język polski. Czy inwestowanie w taką formę działalności w istocie się opłaca?

O tym, czy dane biuro tłumaczeń odniesie sukces na rynku, decyduje wiele czynników. Ważne jest miejsce prowadzenia działalności oraz to, czy biuro oferuje swe usługi również drogą online. O powodzeniu danego biura tłumaczeń na rynku może też decydować zakres usług. Są przecież biura, które skupiają się na tłumaczeniu dokumentów i artykułów, są i takie firmy, które wynajmują tłumaczy biorących udział w spotkaniach i biznesowych rozmowach. Im szersza oferta biura tłumaczeń, tym większa szansa na to, że osiągnie ono sukces. Ogromne znaczenie ma też ilość języków, jakimi potrafią posługiwać się pracownicy takiego biura. I tu sprawdza się zasada, że im szersza oferta, tym większe szanse na zdobycie ważnej pozycji na rynku. W jakie języki warto zatem zainwestować? Podstawą wciąż pozostają języki angielski i niemiecki, jednak są one tak popularne, że konkurencja wśród tłumaczy specjalizujących się w tych właśnie językach jest ogromna. Warto zatem dodatkowo poświęcić się tym językom, które w polskim biznesie okazują się coraz bardziej przydatne, choć liczba osób mogąca świadczyć tu profesjonalne usługi tłumacza jest znacznie mniejsza. Tak jest m.in. w przypadku języka rosyjskiego i ukraińskiego. Ważne są też takie języki, jak słowacki czeski. W związku z modą na Skandynawię warto też postawić na język szwedzki, którego nauka może się okazać wspaniałą inwestycją. Na wspaniałą karierę mogą też liczyć ci, którzy tłumaczą dokumenty sporządzone w języku chińskim. Decyduje o tym rola Chin na światowych rynkach oraz fakt, iż wśród tłumaczy z chińskiego panuje minimalna konkurencja.


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl