Bol podczas stosunku u kobiet

Kobiety bardzo często skarżą się na nieustępujący ból podczas stosunku. A to może znacznie zniechęcić do dalszej aktywności seksualnej. Warto więc dokładnie przyjrzeć się takiej dolegliwości i zastanowić się, jaka może być jej przyczyna. A przyczyny mogą być naprawdę różne.

Bardzo często ból podczas stosunku u kobiet bezpośrednio związany jest z problemem suchej pochwy. Na tą dolegliwość cierpi wiele kobiet. A przez nią nie można spokojnie cieszyć się ze stosunku. Na szczęście suchości pochwy można się pozbyć całkowicie. Na początku warto zastosować specjalne lubrykanty. Należy je jednak zakupić w aptece, bo tylko wtedy będą mieć one bezpieczne i delikatne działanie. Z takich lubrykantów warto korzystać przed każdym stosunkiem. Dzięki temu zmniejsza się uczucie tarcia, czym ogranicza się uczucie bólu. Dodatkowo, warto również postawić tutaj na lubrykanty o działaniu przeciwgrzybicznym. Wszelkie infekcje pochwy bardzo często wywoływane są przez wirusy bądź grzyby. A dzięki takim lubrykantom można odbudować prawidłową florę. Jeśli jednak takie produkty nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto zwrócić się z problemem suchości pochwy do specjalisty. Seksuolog Kraków podpowie nam, czy dany kłopot ma podłoże fizjologiczne, czy raczej psychiczne. A dzięki temu będziemy mogły rozpocząć prawidłowe leczenie. W przypadku suchości pochwy lekarz może zalecić stosowanie globulek dopochwowych. Mają one działanie nawilżające i nawadniające. Podczas stosowania takich globulek należy jednak unikać kontaktów płciowych. Jeśli jednak nawet po takiej kuracji problem dalej będzie się pojawiać, może to oznaczać, że ma on podłoże psychiczne. Seksuolog na pewno nam o tym powie. A wtedy warto zadbać o lepsze relacje ze swoim partnerem. Jeśli będziemy czuć się w łóżku komfortowo i bezpiecznie, cały seks stanie się znacznie przyjemniejszy i bezbolesny. Warto przy tym wydłużyć grę wstępną. To ona przygotowuje nas w końcu do pełnego stosunku.

A jeśli taki ból pojawia się już od dłuższego czasu, warto by było raz na zawsze się go pozbyć. W końcu seks może być bardzo przyjemny, dlatego każdy z nas powinien z niego korzystać. Wystarczy zadbać dobrze o swoje miejsce intymne i przygotować się do wszystkiego również psychicznie. Dzięki temu każdy stosunek będzie dla nas naprawdę przyjemny.