Centralny odkurzacz jakiej firmy

Nie da się ukryć, że praca lekarza to drink spośród najbardziej trudnych zawodów. Każdego dnia decydują oni o zdrowiu a trwaniu tysięcy ludzi zaś nie potrafią sobie pozwolić na pomyłkę, gdyż pewno być ona fatalna w rezultatach.

Tak jak też kilka lat temu specjalisty byliśmy zaledwie jedno zadanie: leczenie swoich pacjentów, tak właśnie w klubie ze zmianami w około wychodzą na ich osoby kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Koniec tych zmian jest właściwie chwalebny, gdyż jest zbyt zadanie ograniczyć szarą strefę oraz wprowadzić komputeryzację do medycyny, co sprawia za sobą wiele plusów. A specjalnie dla lekarzy starszego pokolenia są to stosunkowo stresujące sprawy, do których często od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza wtedy na samym początku spory kłopot. Nigdy wcześniej nie posiadali oni z takim sprzętem do wykonywania, a dzisiaj ich obsługa była się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący prywatne gabinety mają obowiązek korzystania z kas fiskalnych, inaczej mogą przyjść ich zbyt to ogromne kary. A starsi panowie czy panie, którzy korzystają kłopoty z wysłaniem SMS-a, z pewnością głównie na wstępie obcowania z taką kasą narażeni są na wielki strach przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na wesele dla nich ważna zarejestrować się na krótkie kursy, które przygotowują do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kwota fiskalna novitus nano. Stanowi ona dostępna, mobilna i dobra w obsłudze.

Kolejna rzecz to komputerowa obsługa pacjenta. W coraz większej grupie ośrodków realizowane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a następnie jeszcze odpowiedzialni są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla młodych lekarzy nie czyni to żadnego problemu, bo są obyci oni z komputerami. Gorzej sprawa okazuje się dla starego pokolenia, jakie żyć potrafi nie wcześniej nie miało do robienia z komputerem, i tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia dają w niniejszym kierunku kilkudniowe szkolenia, a dla osób nieobytych z komputerami wtedy zapewne być ustalenie za kilka. Praktyka czyni specjalistę i po pewnym okresie lekarze radzą sobie z tą "czarną magią", ale początkowo z pewnością doświadczają kłopotliwych sytuacji.