Drukarka fiskalna posnet temo hs ej instrukcja

We całych sklepach, także internetowych, lecz zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także zagranicznych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to dokładnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta także możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, mają być publikowane na indywidualnej rolce w klas papierowej, lub że powinny być jedynie pisane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich pracowników do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w widocznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może otrzymać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru czy usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabaw jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.