Elastycznosc i swoboda w wystawianiu faktur

Program do wystawiania faktur to znakomite narzędzie, które świetnie nadaje się w środowisku małych, jak i dużych firm. Zautomatyzowany system wykonuje za nas pracę, by zwiększyć komfort dla nas samych oraz potencjalnych klientów. Jest to narzędzie, które oferuje nam elastyczność, jak i swobodę w wystawianych przez nas fakturach.


Posiada opcje takie jak: faktury VAT marża, faktury zaliczkowe, faktury w cenach netto, faktury proforma, paragony fiskalne, rachunki, noty korygujące oraz korekty faktur.
Program pozwala również na drukowanie zestawień wystawionych dokumentów. Bardzo przydatną opcją, na którą należy zwrócić uwagę, jest możliwość tworzenia kopii bezpieczeństwa bazy danych. Umożliwia ona archiwizację zrealizowanych faktur, które niezawodnie wypełnią nasze archiwum. Aplikacja ta posiada również możliwość sprawdzenia aktualnego kursu walut, co daje nam możliwość kontroli rynkowej. W zależności od producenta, program może być wydany na różnorakich licencjach. Porządna, profesjonalna firma, która wydaje tego typu program, zazwyczaj posiada wersję “Trial”, która daje nam możliwość przetestowania pełnych możliwości, jednakże przez ściśle określony czas. Po wyznaczonym terminie aplikacja całkowicie blokuje do siebie dostęp. W takim przypadku pozostało nam jedynie kupno pełnego produktu, bądź zrezygnowanie z jego korzystania, w zależności od możliwości oraz naszych oczekiwań. Często też możemy się spotkać z alternatywami, które są wydane na licencji freeware, bądź innych, które również są do naszej dyspozycji. Są one zazwyczaj niekompletne, bądź zawierają błędy oraz niedopracowania, co czyni je gorszymi od konkurencji. Czy jest tak zawsze? Oczywiście, że nie! Możemy znaleźć w pełni sprawne aplikacje, które jedynie będą posiadać część opcji, zazwyczaj tych podstawowych, które są niezbędne do podstawowego funkcjonowania.
Produkowane wydania, w szczególności skierowane są dla systemów Windows.
Pozostaje nam zadać sobie pytania: Co jest głównym założeniem? Oszczędność czy efektywność? Stawiamy na jakość czy cenę? Czy faktycznie na dany moment potrzebny jest nam zaawansowany kombajn, który będzie wyposażony w multum przydatnych rzeczy, które są jedynie dodatkiem umilającym życie? W zależności od wielu aspektów powinniśmy wybrać decyzję, która przyniesie dla nas korzyści każdym względem.