Firmowa strona internetowa za darmo

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje toż dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w dobrym kierunku oraz jeszcze w niecodzienny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje więc bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), iż będzie ważna je zarejestrować w poszukiwaniach USG. Niestety, wciąż będzie zawsze za malutkie, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka jest w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zastosowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był ostatnie to znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że nadal nie kolej na samodzielne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sum rozwinięte właśnie w punkcie porodu. Od tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.