Gastronomia y cocina

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania jest odpowiedź na badanie, co to stanowi ograniczona bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we należyte miejsce zbyt wysokiego ciśnienia, które występuje na koniec awarii. Urządzenia potrafią stanowić podawane w nowych sposobach. Różnią się między sobą w współzależności od rodzaju instalacji i medium. Mogą tworzyć oryginalne typy, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na stanie realizacji. Potrafią stanowić także wykonane z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs  polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki stał ukształtowany w produkcie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być indywidualnie dobrane do guście instalacji czy dania. Tworzone są razem z wymogami klienta. Znacznie największą sławą bawią się płytki, jakie posiadają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się znacznie mniejsze.

W sprzedaży proste są płytki nacinane laserowo, przy użyciu technologii Gi laserowej.

Bardzo znaczące jest skorzystanie płytek bezpieczeństwa w związaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim systemie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które zapadają w produkcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą spełniać rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.