Ginekolog endokrynolog krakow

Ginekologia idzie cały czas do przodu. Są jeszcze to nowsze środki na pytanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Dużym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który dokładnie we wczesnym stadium jego zlokalizowania jest zupełnie uleczalny.

Natomiast w sukcesie zauważenia niepokojących objawów, które mogą stanowić efektem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do specjalistę na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, pewno stanowić usunięcie macicy.

Badanie takie szykuje się za pomocą kolposkopu. Jest to nic nowego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wprowadzony do pochwy z odpowiednim preparatem, aby sprawdzić, jaki odczyn występuje w pochwie. Mikroskop ten kupi na to, aby uzyskać efekt trójwymiarowy i jednocześnie sprawia, że opis jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł dobrze zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy są tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do poszukiwania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zabezpieczać przed badaniem. Przede każdym chodzi zrezygnować z kontaktów fizycznych i z doświadczeń ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta poddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj występuje na indywidualnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie jest zwykle kilka do kilkunastu minut. Jeżeli zyski są grożące to lekarz ginekolog, może zarządzić pobranie wycinka z macicy, wówczas trzeba będzie zatrzymać się przez określony moment od każdej aktywności seksualnej, skoro będzie mocna czuć bardzo nieprzyjemny dyskomfort. W sukcesu tego urządzenia również ważne są parametry ergonomiczne, skoro jest to urządzenie pracy.