Ginekolog gorlice

Kolposkop jest istotne narzędzie w działalności ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić uwagę na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na grupie obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to akurat parametry układu optycznego dysponują najpełniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z znanego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a również jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest dodatkowo niezwykle cennym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a i wyraźny ruch w dowolnej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest spora moc światła oraz ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być stosowane jednorącz.