In vitro gyncentrum

Chęć założenia rodziny często zbiera się nie jedynie z podjęciem opinii o małżeństwie, a i z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z dalekich przyczyn objawia się to przykre i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Widać toż być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, ujawnia się, że lekarze nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności plus tymże jedynym zastosować dobrych form jej działania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się głównie na pokrycie sztuczne, czy takie, które działa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego modelu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par chcących mieć potomstwo jest drogim wyjściem.

Warto jeszcze wspomnieć, że planując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy korzystać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę idealną możliwość. Pierwsza randka u lekarze uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie wykonywało się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo wykorzystuje jej szereg innych badań. Natomiast pan musi liczyć zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często okazują się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika daje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.