Jakie sa zalety drukarki fiskalnej

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, jednakże w rzeczywistości są to dwa różne urządzenia o innych możliwościach. Drukarki fiskalne to bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do prowadzenia sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, zaś gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

zarządzanie siecią sklepów

Takie drukarki najczęściej stosowane są w miejscach gdzie bazy produktów są bardzo duże, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną z tych zalet jest możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które posiadamy w ofercie. Jest to udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Dodatkowo do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pakiecie w niższej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten okres. Rozwiązanie stosowane w tym przypadku opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe możliwości drukarek fiskalnych wiążą się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest bardziej skomplikowana i wymagająca ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą być odstraszające dla małych przedsiębiorstw bądź po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl