Kasa fiskalna z kartonu

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie stosowanym w biznesach, lecz i przez nowego typu usługodawców, rozpocząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest atrakcyjna u innego typu przedsiębiorców. Czerpią z niej przede wszystkim ważne sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do ostatniego, ale również może obsłużyć niezliczoną miarę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w pozycjach niebędących takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest wskazane z elementu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To prowadzi, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, miesza się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy miłych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, nie nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest więc komputer wyposażony w dobry program sprzedażowy, to podobnie są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów obecnie w terminie druku paragonu, natomiast nie, kiedy w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy dbać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma służyć i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w konkretnym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Inny istotny składnik, na który potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze względu od ilości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- przeznaczone do dużych placówek handlowych oraz trzymających bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie kojarzy się urządzenia posiadające jedynie jedną rolkę papieru na rachunki dla kupujących, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na umowie SD.