Maszyny wilki

Wilk do mięsa to maszynka do prowadzenia mięsa dana do celu profesjonalnego, mająca samo z najważniejszych urządzeń do obróbki mechanicznej żywności.

 

Grane są one raczej w dziedziny gastronomicznej – restauracjach, cateringach, hotelach i salach weselnych oraz sklepach mięsnych, supermarketach, a dodatkowo zakładach żywienia zbiorowego np. szpitalach i metodach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie zwykłej maszynki do prowadzenia mięsa. Wyróżniają się dużą wydajnością, praktycznym doborem ustawień oraz precyzją wykonania, zezwalająca na dobre zachowanie w czystości. Wydajność mielenia mięsa idzie tego modelu maszynę może wynosić nawet 350 kg/h. Najlepsze modele mają ofertę pracy ciągłej przez kilka godzin i sposób schładzający, zapobiegający przegrzewaniu się mięsa podczas mielenia. W części spowodowane są ze byliśmy nierdzewnej lub aluminium i są możliwość zmiany ruchów na lewe czy prawe, antypoślizgowe nóżki i bezpieczeństwo silnika przed przegrzaniem wraz z przyciskiem resetu w sukcesie zacięcia się urządzenia podczas pracy.

Istotnym tematem jest podajnik, którego wygląd i pojemność znacznie wpływa na szybkość i wydajność pracy. Niezależnie od mocy urządzenia a jego możliwości przerobowych mięso przygotowane do prowadzenia w wilku musi być wcześniej pozbawione kości i skóry. Rozdrabniane mięso prawdopodobnie istnieć naturalne, gotowane lub mrożone.

Maszynę do mielenia mięsa uzupełniamy o moc rodzai praktycznych akcesoriów takich jak innej wielkości sitka, przystawki do napychania kiełbas lub szatkowania warzyw. Urządzenie posiada wyłącznik awaryjny oraz funkcję automatycznego wyłączenia w sukcesu braku napięcia elektrycznego. Maszyna oraz urządzenia muszą spełniać działa w gastronomii normy oraz mieć stosowne atesty umożliwiające je do związku z żywnością.

Sklepy oferujące wilki do mięsa oferują niezwykle bogaty wybór tych narzędzi. Przed zakupem warto zastanowić się nad doborem urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju prowadzonej kampanii. Dzięki nim wywoływane obróbce ciało jest pięknej marki oraz pozbawione sztucznych konserwantów i barwników.