Mobilny tlumacz

Bardzo często zdarza się tak, że spotykamy się w celach biznesowych, czy też innych z osobami, które nie znają naszego języka. Co gorsza my nie znamy ich języka a nie mamy też jednego wspólnego, za pomocą którego moglibyśmy się porozumieć. I wówczas jedynym mądrym rozwiązaniem jest zatrudnienie tłumacza.

Czy każdy tłumacz się sprawdzi?
Oczywiście, że nie. Jeśli wydaje się nam, że każdy jeden tłumacz jest w stanie wyjść nam naprzeciw, wyjść naprzeciw naszym potrzebom, to jesteśmy w błędzie. W praktyce bowiem tłumaczy dzieli się na ustnych i pisemnych. I podział ten nie dotyczy tylko tego, że akurat danym rodzajem tłumaczeń się zajmują. Ważne jest tutaj także posiadanie odpowiednich predyspozycji. Żeby być tłumaczem ustnym, trzeba odznaczać się wieloma cechami, których nie musi posiadać tłumacz pisemny. Są to: odporność na stres, doskonała dykcja, dobra pamięć krótkotrwała. Bez tych cech niemożliwe jest profesjonalne wykonywanie tłumaczeń ustnych. Tłumacz musi więc je posiadać.

Tłumacz w podróży
Jeśli wiemy, że potrzebny jest nam tłumacz, który będzie w stanie szybko i sprawnie się z nami przemieszczać i wykonywać tłumaczenia w różnych warunkach, nie tylko na salach konferencyjnych, ale na przykład w restauracji podczas lunchu, czy biznesowej kolacji, musimy postawić na tłumaczenia konsekutywne. Drugi rodzaj tłumaczeń ustnych wymaga specjalistycznego sprzętu, więc odpada. Tymczasem tłumaczenia konsekutywne nie potrzebują oprócz umiejętności i oczywiście obecności tłumacza nic więcej. Taki tłumacz jest gotowy do wykonywania swojej pracy wszędzie, także w samochodzie, czy w pociągu, podczas służbowej podróży. Jest więc niezwykle mobilny, co sprawia, że jest rzeczywistą odpowiedzią na potrzeby klientów będących ciągle w ruchu, wciąż coś załatwiających.

Tłumacz, który towarzyszy swojemu klientowi, dba też oczywiście o swój elegancki wygląd. Jest przecież wizytówką swojego klienta i absolutnie nie może negatywnie wpływać na jego wizerunek. Nie tylko doskonale tłumaczy, ale też elegancko się prezentuje.


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl