Nowoczesne oprawy liniowe led

Na naszym rynku zarówno lampy LED jak i oprawy liniowe LED cieszą się coraz większym zainteresowaniem i coraz częściej zastępują tradycyjne świetlówki liniowe, które powoli zaczynają znikać z półek sklepowych. Dlaczego oprawy liniowe led cieszą się w naszym kraju tak wielkim zainteresowaniem i dlaczego z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób po nie sięga?

Odpowiedź na te pytanie jest stosunkowo bardzo prosta. Po pierwsze, rozwiązania te są coraz tańsze i w dłuższej perspektywie są zdecydowanie bardziej ekonomiczne dla naszego portfela. Bardzo dużą rolę na ogromną popularność opraw ledowych mają również czynniki ekologiczne, które dla coraz większego grona osób odgrywają coraz istotniejszą rolę.

Świetlówki liniowe to na dzień dzisiejszy jedne z najpopularniejszych źródeł światła z jakimi na co dzień mamy do czynienia. Oprawy liniowe Led doskonale sprawdzają się nie tylko w oświetleniu przemysłowym, ale również i w tradycyjnych biurach. Popularność świetlówek we współczesnym oświetleniu jest spowodowana wieloma różnymi cechami. Przede wszystkich rozwiązania Led-owe charakteryzują się zdecydowanie większą sprawnością niż tradycyjne i powszechnie używane rozwiązania żarówkowe. Żarówki ledowe wydzielają również zdecydowanie mniej ciepła i cieszą się bardzo dużą żywotnością (co jest dodatkowym plusem dla osób, które nie lubią zmieniać żarówki). Nowoczesne oprawy ledowe dają nam również możliwość korzystania z wielu różnych temperatur barwowych.

Oczywiście rozwiązania te posiadają również kilka bardzo istotnych wad. Żarówki ledowe wymagają skomplikowanych opraw, które niestety mogą wiązać się z wyższymi kosztami. Oprawy te muszą być również wyposażone w specjalne układy stabilizująco zapłonowe. Warto dodać również, że sprawność tych urządzeń w dużej mierze zależy od temperatury otoczenia. Żarówki LED zawierają również bardzo szkodliwe substancje takie jak na przykład rtęć, dlatego musimy pamiętać o ich prawidłowej utylizacji.

Szybki i bardzo gwałtowny rozwój opraw oświetleniowych sprawia jednak że zdecydowana większość z tych wad po woli zostają zredukowane, a technologia samych świetlówek LED cały czas idzie do przodu. Nowoczesne oprawy z układami elektronicznymi niemal całkowicie zrewolucjonizowały użyteczność oświetlenia liniowego, dlatego też między innymi na półkach sklepowych mamy coraz więcej produktów tego typu w sprzedaży.