Obowiazek kasy fiskalnej od 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub dokonuje transakcji na sytuacja osób zewnętrznych i rolników rozliczających się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą także korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Jednym z przepisów, który wchodzi do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły pracę w terminie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia prac w określonym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie pragną robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie prowadzą naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w rozwoju 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z łatwością opłacenia ich w następujący metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.