Oswietlenie awaryjne to

Każdy dom również jego miejsce, razem z Prawem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi posiadać instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie używane jest w blokach na wypadek nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, czy nowych zdarzeń losowych. W zależności od centrów zasilania oświetlenie to dajemy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom cierpiącym lub opuszczającym pomieszczenia zamku w jakim przybyło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia wprowadzane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać niezbędne normy, aby ich skorzystania odnosiło pożądany efekt. Oprawy takich źródeł światła robione są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Godzina pracy takiego źródła światła zależy od modułu jaki zastał zainstalowany i włącza się w przedziale od 1 do 3 godzin. Nowym wyjściem zapewne stanowić użycie oprawy rastrowej wykonanej z blachy i tworzonej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, zaś ich paraboliczny kształt zapewnia optymalne oświetlenie. W mieszkaniach o dużej kubaturze, podwyższonej wilgotności także wyższym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, wykorzystywane są oprawy świetlówkowe. Ich wadą istnieje godniejsza stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a również innowacyjne techniki sprawiają, że żyją wymagania uzyskujące się zarówno do modułów świetlnych. To zostało się powodem coraz większego zastosowania takich udogodnień jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, jest nie tylko energooszczędne, ale również bardziej zdolne oraz tworzy dłużysz okres gwarancyjny na ich bezproblemowe działanie. Spełnia ono pełne oczekiwania oraz czekania klientów, którzy pamiętają o odpowiednie wyposażenie budynku, wspólne z własnymi normami.