Pakowanie prozniowe duzych elementow

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą przewagę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ostatni technika dłużej utrzymują świeżość a są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

Czynią one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek efekt w opakowaniu jest montowany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Istnieje toż znacznie poszukiwana forma. Po wyjściu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten gatunek urządzenia pozawala na liczną powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do wyjątkowo wygórowanych wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia i do zabiegu jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o nietypowych wyglądach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tymże ogromniejsza dawkę pakowanych towarów na doba. Dla zastosowań amatorskich lub w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w znaczących sklepach czy domach produkcyjnych lepszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania oraz w większym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym rynku jest wielu producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na targu już 50 lat!