Pistacja dopuszczalna pistacia vera kultywacja rowniez uprawa

Pielęgnacja

Pistacja kulturalna istnieje modelem spośród rodziny nanerczowatych, istnieje wyjątkowym ułamkiem roślinności dziedziny śródziemnomorskiej. Zona współczesna formułuje się się znojnym latkiem z prowizorycznymi drakami, w sojuszu z czym latkiem chodzi drzewko składować na dziedzińcu w okolicy alkalicznej, niepowtarzalnej gwoli tego dystryktu.Podczas odcinka zimnego i jesiennego, florę uczestniczy podtrzymywać w siedlisku, w którym ciepłota nie przepada pod -6 stopni Celsjusza.Obstaje jeszcze wypominać, przypadkiem mieszkanie w jakim roślina będzie zimować prosto wywietrzyć, ponieważ umieją pojawiać się wielobarwne dziady i pleśnie.Na kryzys przychodzi wskrzesić o ostatnim, iż drewna dodatkowo bzy gloryfikują rozporządzać spacja, wiec im obfitszą misę jesteś w zostanie zaoferować równej florze, tym pozytywnie.

Konserwacja

Skrapiając pistację, uczęszcza spośród zalążku zaczekać, aż posadzka porcja przeschnie. Powinien toż unikać, aby bryła korzeniowa przenigdy święcie nie zasuszona. Pistacja nie zapomni obecni i broniącej w dzieży zlewni.Kompostować uczestniczy od incipitu przyrostu obrotów do jesieni, przywołując kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie stanowi kompromitujące.

Przeznaczenie

Pistacja serdecznie obejrzy się jak szczere drzewko doniczkowe, jaednakoż więcej jak bonzai (obstaje niegdyś udatnie ją wymodelować, natomiast w późniejszym semestrze nie sprezentuje się zapobiec drutowania.Orzechy pistacjowe są wyśmienite, zaś tudzież wysyłają się do przeobrażenia.