Porfiriato 3 etapas

Wszyscy wiemy historii i historie o wampirach. Spotykamy się z nimi w moc produkcjach filmowych, w muzyce, książkach. Pojawiają się nie tylko jako krwiożerce potwory z dalekimi kłami, a też jako sami wojownicy lub te świecący niczym diamenty nadludzie. Od lat ludzie próbowali dociec, skąd dostały się opowieści o wampirach i co stanowiło genezą przekonania o takiej osobie. Oczywiście, mamy postać tego, że że wszystko otworzyło się wraz z powodem bycia Vlada Tepesa, który przetrwał do sprawy właśnie jako Dracula. Nie zwalnia to jednak faktu, iż ten tkwiący w XV wieku hospodar wołoski nie stanowił w żadnym wypadku związany z legendarnym piciem krwi. Musiał to zajść w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś tym czynnikiem potrafiła stanowić choroba genetyczna.

Porfiria, bo tylko o nich mowa, jest chorobą genetyczną powiązanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie obecne istnieje nieuleczalne, ujawnia się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i dużą nadwrażliwością na przestrzeń, robiącą nie jedynie do bliskiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, lecz i do jej ogromnych poparzeń. Choroba obecna istnieje bardzo rzadkim schorzeniem, dotyka jedynie osobę na 75 tys. ludzi.
Fakty tej choroby mogą dać o sobie wiedzieć we wczesnym dzieciństwie albo w stanie dojrzewania. Pierwsze objawy nie pozwolą na określone zdiagnozowanie choroby, bo mogą uważać na nowe, o dużo mniej ważne schorzenie. Poza tym, tak jedno jak w wielu innych przypadkach, porfiria ujawniają się u każdego chorującego w nieco różny metoda. Przecież stanowi ostatnie zawsze ciemnienie skóry i nadwrażliwość na ciepło, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów i paznokci. Zazwyczaj te mogą odpowiednio do ostatniego wywiady ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może doprowadzić do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i sile, a w skrajnych przypadkach i do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, przecież nie zmienia to faktu, że jej obrazy mogą stać złagodzone poprzez właściwi dobór leków i, gdyby to potrzebne, również hospitalizację.