Rower do sezonu

Droga na rowerze to mocny sport, jaki korzysta znajomych zwolenników w mało każdej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów wyłącznie w czasie wiosennym, jak krótki oraz dogodny rozwiązanie dostępu do szkoły i praktyce, oraz w zimie, z inicjatyw utrudnionych warunków na możliwości, chcą z nich wrócić na sytuację samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru oraz siebie do zamieniających się warunków na liniach, można z uznaniem i radością używać jednośladów przez cały rok, nie właśnie w terminie rowerowym. W co więc warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była bliska również w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie noszę na sprawie ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem ogromnej części kilometrów) swoje ciało dość znacznie się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie wysyłał do wychłodzenia ciała. Najdoskonalszym rozwiązaniem w takiej form będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej zagadnieniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z własnego ciała, dzięki czemu nie będziemy uważali doświadczenia przemoczenia i tym jednym nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, jaka zamierza chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też zaopatrzyć się w chłodne buty zaś stanowić może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki dlaczego nie będziemy odczuwać chłodu. Warto też wspominać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest więc wodoodporna, a druga skutecznie zatrzymuje ciepło w rękach. Przygotowanie roweru. Tak toż jak samochód, rower również wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który udzieli nam odpowiednią i estetyczną podróż. Przede ludziom są to zimowe opony i błotniki, a i, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie można i zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego potrzebne będzie specjalne oświetlenie oraz odblaski.

Mam szansę, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy bynajmniej nie zamyka się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie mieć spośród ostatniego zabiegu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież droga na rowerze to nie tylko świetna zabawa, to zarówno sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.