Sprzet agd rybnik

Prowadząc restaurację kuchnia winna być urządzona w sporą miara profesjonalnego sprzętu, który usprawni i przyspieszy pracę pracowników. Zakup odpowiednich narzędzi zależy jednak w sporej mierze od zapotrzebowania czy rodzaju menu.

W moc restauracjach oferujących staropolskie menu niezbędne są szatkownice do kapusty, ponieważ warzywo toż istnieje elementem wielu tradycyjnych polskich dań. W niewielkich firmach cateringowych lub małych restauracjach zazwyczaj sprawdza się ta niska, ręczna, zwykła szatkownica, zrobiona z plastiku czy drewna, dzięki jakiej można jeszcze przygotować inne warzywa, jak np. ogórki czy marchewkę, z jakich najczęściej przygotowuje się m.in. świeże surówki. Przy większym zapotrzebowaniu niezbędny jest sprzęt innego sposobie, z wbudowanym silnikiem i przynoszony elektrycznie. Dodaje się także głównie w ścisłych zakładach produkcyjnych czy gospodarstwach rolnych.

Taka szatkownica jest bardzo wytrzymałym sprzętem o dużej klasie, która cechuje się i swoją obsługą. Sprzęt ten zakłada się m.in. z silnika, metalowego bębna czy korpusu oraz małej rynny, po której zabiera się poszatkowana kapusta. Niezwykle sporą akcją są noże stworzone ze stali nierdzewnej, które mogą proponować przez duży czas czasu. Szatkownica prawdopodobnie istnieć wyposażona na życzenie w drugie pozostałe elementy, jak np. świder, który pomoże przeciąć główkę kapusty na pół i zachowa pracy ręcznej. W zależności od potrzeb można ponadto zakupić przystawkę, która pozwoli szatkowanie na plasterki innych warzyw, uchwyt wraz z kołami, dzięki którym można szybko przesuwać sprzęt czy dodatkowe tarcze. Tarcze mają wpływ na rodzaj cięcia - mogą wtedy istnieć krótkie kawałki, wióry albo plastry. Jeżeli jednak potrzebna nam jest właśnie szatkowana kapusta, tradycyjna tarcza w zupełności nam wystarczy.