Swietlowka ip65

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną albo i świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest z niej nadawane przez luminofor. Natomiast luminofor kierowany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to dochodzi poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która wykonana jest gazem.

Świetlówki najczęściej pisane są w porządku rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast w przeprowadzanie są rtęcią i argonem. W relacje od dobranego luminoforu promieniowanie robione istnieje na daleką barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową.
Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a i świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe.
Ponadto biorąc pod opiekę odmiany konstrukcyjne świetlówki można wydać na standardowe, trójpasmowe również z luminoforami wielopasmowymi. Opowiadając o zasilaniu świetlówek to uzupełniane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po pierwsze ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny.
Niestety świetlówka w porównaniu z żarówką wytwarza bardzo mniej ciepła. Świetlówka przedstawia się wyższą skutecznością świetlną. Gra tym świetlówka zarabia bardzo dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki potrafią stanowić wywoływane w różnych temperaturach barwowych.
Niestety lampy świetlówkowe mają wiele chorób. Przede wszystkim wymaga opraw z możliwym wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Jest dużą niższą jakość światła. Jej skuteczność jest ograniczona od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie wolno w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe niekorzystne dla oczu. Prezentuje się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, która istnieje bardzo bogatą trucizną, i kurs jej zakupu jest wyższy.
Podsumowując, świetlówki oczywiście jak wszystek produkt ma także wady, ale również zalety. Dlatego też przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.