Test ciazowy w 4 miesiacu ciazy

Osoby starające się o dziecko, a również te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią lub te wykluczą obawy (czy same możliwość) na pokrycie. Jednak które są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym a dodatkowo najbardziej dużym objawem chce jest absolutnie brak czasu. Nie nosi ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić dane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z różnej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, okresu nie ma, za obecne jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a idą w strefach 20. Oto lista objawów, których możesz (ale nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety trafia do wielu zmian hormonalnych, które chorują na końcu przygotowanie przyszłej matki nie tylko do dobrego mienia dziecka w biegu tych 9. miesięcy, a oraz do dalekiego wychowania. Dlatego, z powodu rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki cięższe i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To zapewne najbardziej bliski i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głównie w godzinach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w głównej ciąży (jednak także tu są odstępstwa z ilości – moja kuzynka niedawno była ważny raz przy radości i kupujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co robi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie stanowi o znacznie większe wśród osób, które trwają w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub same całkowita zmiana smaku. To, że w wybiera stanowimy w okresie zjeść wszystko, co gości na naszej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w polskim organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Nie stanowi zarówno powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (a to właściwie często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie zakładajcie więc obrazom i serialom, które opowiadają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, sam sposób.