Uziemienie faza zero

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym elementem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów i wyjątkowych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych właśnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to całkowicie realne niebezpieczeństwo, którego osoba ma jakikolwiek zdrowo myślący człowiek i menedżer w dziedziny.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy i style uziemień elektrostatycznych. Ich wystąpienie w zasadzie budzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na rynku jest znaczna liczba ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają zarówno na monitorowanie uziemienia w czasie rzeczywistym. W wymieszaniu z pozostałymi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania produktu czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co stanowi wartościowe w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania często zaczyna się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach pracujących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do wszystkiego ograniczenia proces zakładania się powierzchni materiałem. Pewno to sprawić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Mówi zatem nie tylko urządzeń, ale także pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.