Wykorzystanie drukarek fiskalnych w aptekach

Apteki to przedsiębiorstwa, które obowiązuje rozliczanie się z urzędem skarbowym dokładnie tak samo, jak każde inne przedsiębiorstwo handlowe. W związku z tym każda apteka powinna posiadać kasę fiskalną. Dziś jednak kasy fiskalne to w dużej mierze przeżytek. Duże sklepy, oraz sklepy należące do sieci, wykorzystują do ewidencjonowania sprzedaży najczęściej sprzęt komputerowy.

atex normyWymagania i oznaczenia ATEX - Zrozumieć EPL w cieniu „walki” ATEX i IECEx

Pod względem technicznym i użytkowym jest to rozwiązanie dużo korzystniejsze. Wszelkie dane wprowadza się do komputera, sprzedaż obsługuje się za pomocą specjalnego programu komputerowego, a paragony drukuje drukarka podłączona do komputera.

Drukarki fiskalne posnet działają na podobnej zasadzie co kasa fiskalna. Również drukuje paragony po otrzymaniu zatwierdzenia z systemu komputerowego. Drukarka jest zaprogramowana w taki sam sposób, jak byłaby kasa fiskalna – drukuje papierowe paragony o odpowiednich parametrach, na specjalnym papierze, oraz z danymi, które muszą być umieszczone na paragonie, dokładnie tak samo jak wtedy, gdy paragon jest drukowany przez drukarkę wewnątrz kasy fiskalnej.

Apteki są przedsiębiorstwami nowoczesnymi, idącymi z duchem czasu. Dziś ciężko już spotkać w aptekach zwykłe kasy fiskalne oraz lekarstwa, na których naklejone są metki z cenami, które niegdyś obowiązkowo naklejało się za pomocą metkownicy na każdym produkcie. Dziś nie ma potrzeby z każdej takiej metki odczytywać cenę i nanosić ja na kasę fiskalną – jest to kłopotliwe i może generować pomyłki. Dlatego też używa się wygodniejszego sposobu, jakim jest skanowanie kodu kreskowego z produktów uprzednio wprowadzonych do systemu komputerowego. Dzięki temu skanowaniu możemy do komputera podłączyć drukarkę fiskalna, która będzie drukowała obowiązkowe paragony w formie niezmienionej od wielu lat, a przy tym ewidencjonowanie sprzedaży będzie się odbywało w sposób o wiele bardziej wygodny, nowoczesny i generujący mniej pomyłek. Drukarki fiskalne można dziś zakupić w sklepach oferujących artykuły wyposażenia sklepów, oraz w specjalnych sklepach z kasami fiskalnymi. Pamiętajmy o tym, że o zakupie drukarki fiskalnej należy powiadomić urząd skarbowy za pomocą oficjalnego druku, podobnego jak przy rejestracji kasy fiskalnej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl