Zarzadzanie kapitalem gielda

Zarządzanie kapitałami pomocnymi jest dużą dziedziną. Brak wiedzy w tym obszarze doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim istnieje tak ważne?

Pracownik musi poczuć się dokładnie w firmie
Przede każdym chodzi się zastanowić, czym naprawdę naprawdę jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie zasobem dobrym to nic nowego jak manipulacja. Rzeczywistość jest przecież taka, że sprawą tej gałęzie biznesu jest przede wszystkim wprowadzenie do ostatniego, aby człowiek czuł się daleko w lokalnej firmie. Jak napisałem Andrew Carnegie, przemysłowiec będący znanego ciągu drinkom z najsilniejszych ludzi na świecie: „ludzie robią za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i uznaniem”.

System motywacji i nagród
W pracy zarządzanie kapitałem ludzkim liczy na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede wszystkim o to, żeby pracownik dobrze czuł się w własnej firmie, gdyż wtedy wyjątkowo z niego będzie chciałabym sprzedaż, produkcja i dochody. Należy zrozumieć, że własny sklep wznosi się z pracowników, jacy są niczym organy w gronie człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie rzeczywiście być. Należy także zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które dokładnie są potrzebne, idą do większego przywiązania człowieka do swej firmy), lecz również premie słowne. Dobrym zwyczajem jest chwalenie pracownika za dobrze zrobioną pracę, łączenie się do niego z szacunkiem i przyjaźnią. Z innej jednak strony powinniśmy wiedzieć, iż mamy obowiązek wytknąć błąd osobie, która nie wykonuje należycie swoich celów, żeby w konsekwencji, jeśli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją a wziąć bardziej odpowiedniego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w pozycji
Pracowałam jak w firmy, z której wcześniej zwróciła się pewna kobieta. Powód rozwiązania był szczególnie przystępny – nie czuła się tak w korporacji, miała wrażenie, że pan nie zwraca się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał wyobrażenia o odpowiednim zarządzaniu materiałem ludzkim. Po paru tygodniach kobieta, jako że miała duże kwalifikacje, dostała pracę na podobnym zachowaniu w konkurencyjnej firmie. I już około miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z prośbą o powrót do lekturze i obietnicami większych zysków. I rozumiecie co wypracowała ta kobieta? Odmówiła, bo w pozostałej nazwie atmosfera stanowiła o dużo ciekawsza, zaś ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, środkiem na wydajne zarządzanie zasobami pomocnymi istnieje nie tylko oferowanie premii, lecz też umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w sztuce, bo dobry pracownik pracuje lepiej.